banner bhosted

Beste Time to First Byte (TTFB) Hosting

Tijd tot de eerste byte (TTFB) is een belangrijke factor bij de snelheid van je van hosting. Dit zijn de 5 beste voor TTFB geoptimaliseerde hosting bedrijven voor Nederlandse klanten.
Beste TTFB - Time to first byte - Hosting

Een snelle TTFB duidt op een snelle hostinginfrastructuur, wat belangrijk is voor een goede gebruikerservaring en zoekmachineoptimalisatie (SEO). In dit artikel verkennen we enkele van de beste hostingproviders die goed scoren op TTFB-prestaties. Op deze pagina vind je de hosting bedrijven welke goed scoren als het goed om een razendsnelle Time To First Byte.

“Hoe belangrijk is TTFB geoptimaliseerde hosting?”

Het is belangrijk om die eerste Byte binnen te halen omdat mensen niet lang willen wachten en zoekmachines zoals Google snel ladende websites belonen met een betere positie in de zoekresultaten. Dus, een goede TTFB helpt websites snel te zijn en zo weten meer mensen je site te vinden. De TTFB is een belangrijke factor van de gehele snelheid van de website, en werkt voordat er enige andere vorm van laden van je site plaats vindt (daarom ook die ‘eerste byte' waar men over spreekt). Daarom is het belangrijk om ook dit goed op orde te hebben! Onder meer je hosting, gebruikte thema's en bijvoorbeeld plugins kunnen van invloed zijn een TTFB scoren.

Webhosters doet ieder jaar het grootste snelheidsonderzoek in samenwerking met een onafhankelijke partij. Uit dit onderzoek komen de volgende scores op de TTFB testen naar voren:

Time To First Byte onderzoek voor de optimalisatie van de testsite

Bij de onderzochte hosting providers is er geselecteerd op basis van partijen die ook goede ratings en tevreden gebruikers hebben!

Time to first byte voor optimalisatie1st TTFB2nd TTFBGem TTFB
SiteGround0,0530,0360,0443
Cloud860,0600,0540,0567
Snel.com0,0940,1370,1153
Hostinger0,1240,1130,1187
Transip0,1790,2550,2173
Antagonist0,2600,1950,2272
Xel0,2530,2550,2542
Junda0,2950,2980,2965
mijn.host0,3650,2720,3187
WebOke0,3240,4400,3818
Esmero0,3330,6270,4800
Yourhosting0,5760,5740,5748
Belangrijk om te vermelden: Wij pakken in onze onderzoeken altijd al de beste en meest bekende partijen uit de markt, dus dit zijn al bedrijven die veel focus hebben op TTFB optimalisatie en ook al veel gebruikt worden door Nederlandse klanten.

Time to First Byte Onderzoek Na Optimalisatie

Time to first byte1st TTFB2nd TTFBGem TTFB
Xel0,0190,0180,0185
SiteGround0,0480,0410,0445
Yourhosting0,0490,0440,0465
Antagonist0,050,0470,0485
Cloud860,0520,0510,0515
Hostinger0,0590,0450,052
Esmero0,0590,0450,052
WebOke0,0510,0560,0535
bHosted0,0620,0570,0595
mijn.host0,0650,0580,0615
Junda0,0760,0730,0745
Snel.com0,1040,0690,0865
Transip0,0410,1990,12

De resultaten van het TTFB onderzoek

In bovenstaande lijst vind je de snelheid van de websites voor- en na optimalisatie. Het is duidelijk dat bedrijven die net nieuwe infrastructuur hebben staan het winnen van partijen die al veel jaren op dezelfde hardware draaien.

Als vuistregel zou je kunnen zeggen dat een host er maximaal 0,3 sec. voor optimalisatie en 0,06 seconde na optimalisatie over mag doen.

Top 5 voor goede TTFB hosting

De 5 beste providers om jouw website te hosten als je een korte tijd voor een eerste byte als belangrijkste optie ziet:

  1. SiteGround – Onze Siteground review – Gemiddeld: 13,5 Punten
  2. Cloud86 – Onze Cloud86 review – 11,5 Gemiddeld: 11,5 Punten
  3. Xel Review – Gemiddeld: 11 Punten
  4. Antagonist Review- Gemiddeld: 10 Punten
  5. Hostinger – Onze Hostinger review – Gemiddeld: 10 Punten

De gemiddeldes zijn op basis van het aantal rankings, #1 krijgt 14 punten, #2 krijgt er 13, etc.

20-11-2023 Update
Ieder jaar als de snelheidsonderzoeken weer een feit zijn pakken we deze lijst weer aan!
1

Siteground: Snelle servers voor betaalbare prijzen

Stiteground: Snelste in ons TTFB onderzoek van 2023
8.7
SiteGround Review

SiteGround aanbieding Zeer goed

SiteGround is een premium hosting partij; kwaliteit hosting met flink wat goede functionaliteiten en features. Zeker …
Bij SiteGround hebben ze boven op de goede tarieven ook mooie aanbiedingen in het eerste jaar. Je kan er ook voor kiezen om 3 jaar vooruit te betalen met een flinke korting.

Let wel op dat dit pakket iets duurder was dan de andere pakketten in de test, wel is deze ‘server' voor veel meer andere zaken goed te gebruiken, dus de voordelen zijn eigenlijk nog veel grote dan alleen deze ‘TTFB' snelheid.

2

Cloud86: Gloed nieuwe servers

Bij Cloud86 dragen de nieuwe servers bij aan het succes.
9.3
Cloud86 Review

Cloud86 hosting aanbieding Onze nr 1.

Cloud86 is een Nederlands hosting bedrijf dat goed scoort in zowel snelheidstesten, als op basis van klanten …
Cloud86 heeft verschillende hosting pakketten startend vanaf € 1,95 per maand. Het medium pakket is al een serieus pakket en is ook na verlenging slechts € 5,95
3

XEL een kleine maar snelle hoster

Xel heeft zijn TTFB optimalisatie goed op orde
7.2
Xel Review

Xel goedkope domeinregistratie

Xel is een webhost met 12.000 klanten in Nederland. De provider wil deze klanten een unieke persoonlijke service bieden …
€3,95 voor een domeinregistratie per jaar. Dat is naar verhouding zeer aantrekkelijk!
4

Antagonist met snelle SSD hosting

Antagonist: Stabiele prestaties vanuit Enschede NL

Antagonist Review

Webhosting bedrijf Antagonist is opgericht in 2004 en gevestigd in Enschede. De klantenservice van Antagonist staat als …
5

Hostinger: Een echte aanrader vanuit onze kant

Hostinger met veel snelle Time to first byte opties
8.6
Hostinger Review

Hostinger Voordeel Zeer goed

Hostinger is een internationale provider die dankzij schaalvergroting goedkope hosting van hoog niveau aanbiedt. De …
Als je bij Hostinger voor een langere periode een pakket afneemt, kun je zeer voordelig uit zijn.

Dus wie kan je het beste kiezen voor snelle TTFB optimalisatie?

In Nederland heb je aardig wat webhosters die de hardware serieus nemen, en topservers hebben staan waar je voor weinig geld al direct aan de slag kunt. Cloud86 en SiteGround bijvoorbeeld presteren op alle vlakken op onze site erg sterk!

Als je tussen de nummer 5 (Hostinger) en de nummer #1 (Siteground) aan het twijfelen bent is dit artikel: Hostinger vs Siteground echt nog een aanrader om je keuze goed te maken!

Dit onderzoek is natuurlijk een moment-opname, je kan er wel mee zeggen dat deze partijen de time to first byte in ieder geval goed op orde hebben, als ze op beide onderzoeken (voor en na optimalisatie) goed scoren.

Hostingwijzer
Logo