Gemiddeld 81,75 websites op één Shared Server

Uit een oud onderzoek van Hostingwijzer.nl kwam naar voren dat er vroeger gemiddeld 129 websites op één server stonden. Hoe zit dat nu? Wij kwamen op ons onderzoek uit op gemiddeld 82 websites uit per server.

Update 2021: Onderzoek naar Shared Hosting Populatie

We hebben steekproefsgewijs servers gepakt als uit ons onderzoek van 2012, althans alle servers die nog up en running waren en meer dan 5 website hadden draaien. Pas dan kunnen we het kwalificeren als ‘shared' hosting servers. Ook zijn we nog wat gaan jagen naar nieuwe servers om de steekproef uit te bouwen, maar dit bleek lastig:

Hosting ProviderServerAantal sites
Antagonist195.211.72.3640
Antagonist195.211.72.3727
De Heeg195.20.9.131104
De Heeg 195.20.9.8941
Hostnet91.184.27.21697
Hostnet91.184.27.214104
Transip95.170.70.20613
Transip95.170.70.23126
Webreus46.235.43.18220
Webreus 46.235.44.8113
Mijndomein34.240.160.162251
Mijndomein34.240.216.169249

Het is veel werk om shared servers van partijen – waar je zelf niet host – te achterhalen. Qua hosting komt het gemiddeld neer op 82 hosts per server, vanzelfsprekend willen we nog meer shared hosters toevoegen, dus als je ergens ranges hebt liggen van shared hosting servers van groter hosting partijen. Laat het weten via een reactie!

Het oude (2012) onderzoek van Hostingwijzer.nl:

Uit onderzoek onder tien grote Nederlandse webhosting bedrijven is gebleken dat er gemiddeld 129 verschillende websites (domeinen) op één shared webserver worden geplaatst.

Hoewel webhosting bedrijven soms spreken over het ‘vermijden van overvolle servers’ geven maar weinig bedrijven duidelijk aan hoeveel websites er echt op dezelfde webserver worden geplaatst. Met behulp van de Reverse-IP tool van Domain TZ heeft Hostingwijzer.nl een controle uitgevoerd onder tien grote Nederlandse webhosting bedrijven.

Grote Verschillen tussen webhosts

Over 10 bedrijven en 30 servers (3 servers per bedrijf) is het gemiddelde aantal websites per server 129. Hierbij steekt het hosting bedrijf Skyberate met kop en schouders boven de rest uit met een gemiddelde van slechts 9 websites per server. Twee andere hosting bedrijven trekken het gemiddelde hard omhoog, zo staan er bij Antagonist gemiddeld 295 websites op één server en bij Yourhosting zelfs 351 websites.

Behalve het aantal websites per server zijn er veel andere factoren die moeten worden meegenomen in de beoordeling van een webhosting bedrijf. Het aantal websites is slechts één klein onderdeel. Toch geeft het zeker een indicatie over de te verwachten prestaties, met slechts 9 websites bij Skyberate zijn de verwachtingen toch beter dan bijvoorbeeld op een server met 655 websites.

Zelf Checken hoeveel sites er op de server staan

Geen reacties

Leave a reply

Hostingwijzer
Logo