Midden augustus hebben wij (Refermedia BV) hostingwijzer overgenomen van de oude eigenaar. Sindsdien hebben we hard gewerkt aan het vernieuwen van de website.
Lees hier meer over het team achter de huidige Hostingwijzer.nl.
Wat wij direct zagen was dat de website zo niet meer verder kon en meer een geschiedenisles was over oude hosting partijen dan een up-to-date website waarmee je als geïnteresseerde in webhosting geen goede keuze kon maken.
Direct hebben we dan ook besloten de reviews van Hostingwijzer te verwijderen en het hele review systeem te veranderen. De oude reviews kwamen vaak al van jaren geleden. Het gros kwam uit het jaar 2012 – 2015. Alles was oud en niet meer nuttig voor nieuwe gebruikers. Toch hebben wij nog een samenvatting van deze oude ratings:
Hostingwijzer Alle Oude Reviews en Ratings
Naam Host | Oude Ratings | Hoeveelheid Ratings | Telefonische Helpdesk |
---|---|---|---|
Antagonist | 9,3 | 634 | nee |
Argeweb | 9,1 | 532 | ja |
bhosted | 8,9 | 32 | ja |
Byte | 8,2 | 4 | nee |
DataCT | 8,3 | 38 | ja |
Everhost | 5,3 | 4 | nee |
FireMultimedia | 9,5 | 7 | ja |
Flexwebhosting | 6,8 | 56 | ja |
Hensel | 8,9 | 31 | nee |
Hostdeal Ltd | 8 | 4 | ja |
Hosting2GO | 8,7 | 346 | nee |
HostingDirect | 2,5 | 5 | nee |
Hostnet | 8,1 | 1088 | ja |
iXL hosting | 9 | 78 | ja |
Mangelot Hosting | 7,9 | 4 | ja |
mijn.host | 10 | 8 | nee |
Mijndomein | 7,2 | 723 | nee |
One.com | 2,8 | 34 | nee |
Ongekend | 3,4 | 4 | nee |
Oxilion | 5 | 5 | ja |
PCextreme | 7,3 | 102 | ja |
Protagonist | 6,5 | 43 | ja |
RealHosting | 4,7 | 7 | ja |
Robohost | 9,1 | 30 | nee |
SoHosted | 9 | 542 | ja |
Starthosting | 5,1 | 26 | ja |
Strato | 7,6 | 571 | ja |
Sylconia | 2 | 10 | ja |
Transip | 8,1 | 295 | ja |
VDX | 6,2 | 16 | ja |
Vedaweb | 8,9 | 39 | ja |
Versio | 7,7 | 1581 | nee |
Vevida | 7 | 8 | ja |
Vimexx | 8 | 126 | nee |
Watsnel.nl | 3,5 | 4 | nee |
Web-Oke | 9,5 | 6 | nee |
WebhostNow | 8,7 | 164 | nee |
Webreus | 4,4 | 97 | ja |
Yourhosting | 7,9 | 590 | ja |
Als je kijkt naar deze oude ratings dan valt het volgende op:
- De meeste reviews zijn geplaatst over Hostnet en Versio.
- De beste reviews (laten we uitgaan van minimaal 100 reviews) zijn voor Antagonist en Argeweb.
- Opvallende partijen die toch echt minder goed uit de reviews kwamen waren Webreus en One.com. Het gaat hier om oude reviews, dus het wil niet zeggen dat deze scores nog steeds bij deze providers passen.
Reviews die Verdwijnen
Als webhoster zelf is het uitermate vervelend dat positieve reviews en reviews in het algemeen zomaar verdwijnen. Zo is onlangs ook ISP Gids ermee opgehouden, wat ook een website was met 10.000en reviews. Wij krijgen wel eens de vraag: Waarom zet je die reviews dan niet gewoon over naar Webhosters.nl? (een andere site van ons) wij vinden dit niet kunnen.
Wij hebben op Webhosters een hoge kwaliteitscontrole en gaan voor continuïteit en vertrouwen. Als we dan reviews gaan overnemen weten wij niets over de herkomst en hebben wij niet voldoende tools om het hoge niveau te waarborgen. Dus dat is altijd een nee..
Dit kan overigens wel op Trustpilot daar kan je met een import en export scriptje zo die oude reviews inladen. (Althans dat vertelde een Webhost ons, wij hebben zelf daar geen ervaring mee) Wij doen dat dus niet.
Long Term Relaties = Key
Ook op het vlak van reviews moet je dus lange termijn relaties aangaan. Overweeg dan ook goed of je samen gaat werken met een site die al 10 jaar actief is op hostingreview vlak of een dure Amerikaanse review partij die elk jaar zijn prijzen moet verhogen om aandeelhouders tevreden te houden. (komt bekend voor) 😉